آثار سینمایی و تلویزیونی بخش مسابقه جشنواره «ایثار» معرفی شد
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۷۷۴۸۰۳۲
فیلمهای سینمایی و تلویزیونی شرکت کننده در بخش مسابقه نخستین جشنواره بین المللی فیلم و فیلمنامه «ایثار» معرفی شدند.
به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی جشنواره، همزمان با معرفی داوران، اسامی ۱۲ فیلم سینمایی و ۷ فیلم تلویزیونی که در بخش مسابقه فیلمهای سینمایی و تلویزیونی نخستین جشنواره بینالمللی فیلم و فیلمنامه «ایثار» رقابت میکنند از سوی دبیرخانه این رویداد هنری اعلام شد.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
گروه داوران بخش مسابقه فیلمهای سینمایی و تلویزیونی جشنواره متشکل از سید احمد میرعلائی تهیه کننده و مدیر فرهنگی، حسین سلطان محمدی نویسنده و منتقد سینما، پرویز شیخطادی فیلمنامهنویس کارگردان و تهیه کننده سینما، داریوش یاری فیلمنامهنویس تهیه کننده و کارگردان سینما و عبداله باکیده تهیه کننده، فیلمنامهنویس و کارگردان سینمای ایران ۱۲ فیلم سینمایی و ۷ فیلم تلویزیونی را در بخش مسابقه فیلمهای سینمایی و مسابقه فیلمهای تلویزیونی داوری میکنند.
اسامی فیلمهای سینمایی پذیرفته شده در بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره به این شرح است:
۱- «اتاقک گلی» به کارگردانی محمد عسگری
۲- «بچههای طوفان» به کارگردانی صادق صادق دقیقی
۳- «تک تیرانداز» به کارگردانی علی غفاری
۴- «دسته دختران» به کارگردانی منیر قیدی
۵- «شماره ۱۰» به کارگردانی حمید زرگرنژاد
۶- «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی
۷- «پالایشگاه» به کارگردانی مهرداد خوشبخت
۸- منصور به کارگردانی سیاوش سرمدی
۹- «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازیفر
۱۰- «های پاور» به کارگردانی هادی محمدپور
۱۱- «هناس» به کارگردانی حسین دارابی
۱۲- «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری
همچنین فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی در بخش خارج از مسابقه نمایش داده میشود.
اسامی فیلمهای تلویزیونی پذیرفته شده در بخش مسابقه فیلمهای تلویزیونی جشنواره به این شرح است:
۱- آب از آتش به کارگردانی جمال احمد و تهیه کنندگی پیام تاجی و اشرف شاه حسینی
۲- «آخرین عاشقانه» به کارگردانی اعظم جوانمردی و تهیه کنندگی مهدی کارآمد
۳- «آفتاب گرگ و میش» به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن دانشور
۴- «آنسوی خاطرات» به کارگردانی و تهیه کنندگی هاشم علیائی مقدم
۵- «بچه زرنگ» به کارگردانی محمدمهدی خالقی و تهیه کنندگی رشید حاجتمند
۶- «رگبرگ» به کارگردانی سجاد امیریزدانی و تهیه کنندگی فاطمه باقری
۷- «لالایی نیزار» به کارگردانی حمید قاسمی و حسین باکیده و تهیه کنندگی حمید قاسمی
مرحله نهایی نخستین جشنواره بین المللی و پنجمین جشنواره ملی فیلم و فیلمنامه «ایثار» با دبیری فرهاد مختاری از ۲۹ اردیبهشت تا سوم خرداد سال جاری از سوی ادارهکل امور هنری معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری شهرداری مشهد و استانداری خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار میشود.
پایان پیام/32منبع: شبستان
کلیدواژه: سینمایی و تلویزیونی بخش مسابقه فیلم فیلم های سینمایی تهیه کنندگی بخش مسابقه تهیه کننده
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت shabestan.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «شبستان» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۷۷۴۸۰۳۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
گروه های جشنواره هنرهای نمایشی مازندران معرفی شدند
به گزارش خبرگزاری مهر، مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان در سطح استان مازندران با شعار «این صحنه خانهماست» در بخشهای نمایش (صحنه، عروسکی، زنده- عروسکی)، نمایش خلاق (نمایش کتابخانهای، بازی نمایش) و نمایشنامهنویسی، ۲۰ اردیبهشت برای شرکتکنندگان ۱۲ تا ۲۲ سال و بزرگسالان برگزار میشود.
داوری مرحله استانی این جشنواره را سید رضا عمرانی نسب، مهیار هزار جریبی و فاطمه بزرگی از هنرمندان حوزه نمایش این استان بر عهده دارند.
بر اساس نظر هیأت داوران، گروههای نمایشی دختر بوته گوجه فرنگی به کارگردانی ناهید دادخواه از ساری، نمایش من دیگه خوابم نمیاد به کارگردانی محسن عظیمی پویا از مرکز فرهنگی هنری شماره ۲ چالوس، نمایش چه حکمتی است در این مردن به کارگردانی محمد جواد ملک محمودی از گلوگاه، نمایش جادوی سیاه به کارگردانی سمانه غزاییان از مرکز فرهنگی هنری بهشهر و نمایش آبگیری برای زندگی به کارگردانی رضا اسماعیل زاده از مرکز فرهنگی هنری رامسر به مرحله استانی راه یافتند.